Za 12 rokov som absolvoval viac než 100 seminárov osobnostného rozvoja!

Semináre osobnostného rozvoja navštevujem nepretržite každý mesiac už od roku 2008 a som presvedčený o ich neskutočnej pridanej hodnote v mojom živote!


Čo som sa vďaka nim naučil?:

  • naučil som sa, že za svoj život som zodpovedný jedine ja sám a nikto iný!
  • keď sa mi niečo nepáči v mojom živote, tak to nezmením dovtedy, kým to budem vo svojom živote tolerovať!
  • aby som sa zlepšil a zmenil tak svoj život, prostredie, ľudí a všetko čo sa mi v živote deje, Tá zmena musí prísť z vnútra smerom von, nie naopak!
  • jedine keď budeš k sebe naozaj úprimný, môžeš rásť!
  • v živote funguje zákon zachovania energie. To čo dáš, to aj dostaneš… Dáš úsilie, peniaze a čas do premeny svojho života k lepšiemu, skôr či neskôr dostaneš náležitú odpoveď!
  • informácie na vstupe, rovná sa výsledky na výstupe…!
  • tvoj životný mentor ti cestu k úspechu urýchli a urobí obrovský rozdiel v tvojom živote. Starostlivo si vyberaj od koho si necháš radiť!!! Strom sa pozná podľa plodov…!
  • a v nesposlednom rade, úspech je proces, ktorý si vyžaduje odhodlanie, vytrvalosť, vieru a zameranie až do doby, kým neprídu výsledky. A tie nemusia chodiť roky!!! Treba pozorovať znamenia a neustále spolu s mentorom upravovať kurz!!!

Na začiatku každej cesty, je dobré poznať kam ideš! Moje okolie stále nerozumie môjmu záväzku k sebarozvoju. Nechápu ako je možné, že minimálne jeden víkend v mesiaci idem fyzicky niekoľko hodín počúvať iných ľudí.. Vraj mi vymývajú mozog a aj peňaženku! Súhlasím!!!
Tu sa žiaľ nebavíme či ti niekto vymýva mozog aj peňaženku, ale skvôr kto ti ju výmýva!? Sú to média? Tvoja rodina, kamoši? Ak si myslíš, že zdroj tvojho vymývania ti pomôže k tvojim cieľom….

Celé moje posadnutie stať sa najlepšiou verziou samého seba začalo mojím prvým zoznamom cieľov! Zrazu som mal jasno čo chcem a rovnako som vedel, že ak to naozaj chcem, musím sa zmeniť!!! Musím začať stavať na svojich silných stránkach a zlepšovať svoje slabšie stránky, aby neboli ťažisko na mojej ceste k cieľom…

Tiež mi veľmi pomáha zvyk čítať každý deň niečo, čo mi pomôže na mojej ceste!! Súhlasíš so mnou, že keď chceš niečo hodnotné naozaj dosiahnúť, nebude to zadarmo!? Odváž sa navštevovať semináre osobnostného rozvoja a urob návyk pravideľnej účasti!!! Tento jeden návyk ti zaručene zmení život k lepšiemu!!!

Milan Holecka
osobný tréner, akreditovaný výživový poradca, masér a lifestyle consultant
Milan sa venuje profesionálnej činnosti v obore už viac ako 8 rokov a zameriava sa na komplexné riešenie potrieb človeka po fyzickej, psychickej a výživovej stránke.