Už ste to určite niekde videli / počuli mám pravdu? voľne by sme si to mohli preložiť pre náš prípad ako nástenka cieľov.

Načo nám je VISION BOARD? Je dôležité vedieť ako vyzerá naša cieľová stanica!!!

,,Všetko čo si dokážete predstaviť, dokážete aj uskutočniť.” – Walt Disney

Naša mysel funguje naozaj úžasným spôsobom a obrázky dokážu našej predstavivosti jednoznačne pomôcť! Aké obrázky si tam mám dať?

  • Pozrite sa do svojho zoznamu cieľov a všetko, čo dokážete vizuálne vyjadriť si dajte na nástenku! Ako pre Vás vyzerá šťastie? Láska? Zdravie? Blahobyt? Pomoc druhým? Hľadajte a určite nájdete ?
  • Odporúčam si naozaj dobre vyberať obrázky na ktoré sa budete pravideľne pozerať…
  • Poznám prípad, kedy ich dieťa vyzeralo takmer identicky s tým cudzím na obrázku!!!
  • Budete počúvať ako si ľudia kúpili úplne identický dom, auto, oblečenie, ktoré mali na nástenke a ani si to v momentoch kedy si tie ciele kupovali často krát ani neuvedomili. Sila nášho podvedomia dokáže naozajstné divy, preto nepodceňujme túto silu!
  • Na nástenku si dajte aj roky, kedy by ste dané ciele chceli uskutočniť!!! Pretože k uskutočneniu vašich snov budete potrebovať Naozajstný hlad! Je to stav, kedy si neviete predstaviť, že by ste dané ciele neuskutočnili a ste ochotný pre ne urobiť čokoľvek! Dátum Vám má dať potrebnú urgenciu k AKTIVITE!!!

Keď mate stanovené ciele a viete ako má Váš život vyzerať, je tu ešte jedna veľmi dôležitá súčasť. Je to svojím spôsobom cvičenie, ktoré je treba pravideľne opakovať aby sa Vám vaše sny ľahšie dosahovali! Pravideľným opakovaním cvičenia kde zapájate vašu kreatívnu predstavivosť budete mať dostatočnú energiu na najdôležitejšiu fázu.

Ako Earl Nightingale hovorí vo svojej úžasnej nahrávke s názvom The strangest secret, Nápady sú bez hodnoty pokiaľ chýba akcia! AKCIA je to, čo dáva veci do pohybu!!! Nie tá v obchode!! Ale AKTIVITA smerujúca k Vašim cieľom!

Stanovenie si správnej aktivity je naozajstný UM!

Môže Vám ušetriť roky práce!!! Napríklad ak Váš cieľ je dosiahnúť finančnú a časovú slobodu, tak si musíte uvedomiť, že v práci ktorá bude stáť na Vašej činnosti to nieje možné! Preto budovanie kariéry si treba vopred dobre premyslieť, či Vám splní vaše ciele a prinesie ovocie po ktorom túžite!!! ?

Váš VISION BOARD si dajte na viditeľné miesto kde ho budete mať každý deň niekoľko krát na očiach! Obrázky samostatne odporúčam si dávať na viacero miest kde sa najčastejšie zdržiavate… Napríklad chlanička, zrkadlo, mobil a podobne.. ?

Milan Holecka
osobný tréner, akreditovaný výživový poradca, masér a lifestyle consultant
Milan sa venuje profesionálnej činnosti v obore už viac ako 8 rokov a zameriava sa na komplexné riešenie potrieb človeka po fyzickej, psychickej a výživovej stránke.