Staré príslovie „všetkého veľa škodí“ je na mieste takmer pri všetkom. Je to akoby univerzálne pravidlo, ktorým sa dá vo väčšine situáciach riadiť. Inak tomu nieje i pri pitnom režime.

Nielen že celkové množstvo vody je dôležité, ale i množstvo, pôvod a účinok látok, ktoré sa vo vode ktorú pijeme nachádza. Okrem zväčša žiadúcich minerálov sa vo vode z vodovodu môžu nachádzať rôzne látky, ktoré sú pre naše telo nielen nezdravé, ale dokonca i toxické. Predstavte si, že máte malé dieťa – dali by ste mu čerstvo napustenú vodu z kohútika?

Ak Vaša odpoveď znie NIE, tak moja ďaľšia otázka znie – a prečo ju pijete vy? Znamená to teda, že vodu z kohútika nemám piť? Čo je na vode z vodovodu potencionálne nebezpečné pre človeka? Čo mám teda piť?

Na uvedené otázky nájdeš odpovede v ďalšich článkoch. V prípade, že máš konkrétne otázky na ktoré stále hľadáš odpoveď, pýtaj sa na info@beyourbest.sk

Milan Holecka
osobný tréner, akreditovaný výživový poradca, masér a lifestyle consultant
Milan sa venuje profesionálnej činnosti v obore už viac ako 8 rokov a zameriava sa na komplexné riešenie potrieb človeka po fyzickej, psychickej a výživovej stránke.