Budeme potrebovať:
Cesto:
100g ghee masla izbovej teploty
50g erythritolu
4 vajcia
100 g mandľovej múky
20 g kakaa
10 g kypriaceho prášku do pečiva
100 g mletých vlašských orechov
štipka soli
džem- najlepšie domáci bez cukru

Orechová plnka:
100ml rumu
100 g mletých vlašských orechov
100g mletých mandlí
4PL erythritolu
30 g strúhaného kokosu
(Ak pečiete aj pre deti a nechcete dávať alkohol môžete dať  trocha šťavy z pomaranča)

Kakaový krém:
250ml mandľového mlieka
40g kakaa
2 žĺtky
3 PL erythritolu
300g studeného ghee masla 

Čokoládová poleva:
125 g horkej čokolády, najlepšie min. 80%

Postup:
Cesto: Maslo s cukrom vyšľaháme do peny. Pomaly pridávame po jednom žĺtku potom pridáme sypké suroviny a nakoniec orechy. Bielka vyšľaháme so štipkou soli na tuhý sneh a ručne vmiešame cesta. Cesto vylejeme na plech vystlaný papierom a pečieme cca 20-30 min. na 180˚C.

Orechová plnka: všetky suroviny zmiešame dokopy. 

Upečený a vychladnutý korpus vyberieme z plechu stiahneme papier a vrátime korpus naspäť do plechu. Potrieme tenkou vrstvou džemu a naň dáme orechovú plnku. Takýto korpus dáme stuhnúť do chladničky a zatiaľ si pripravíme kakaový krém.

Mlieko dáme zovrieť do hrnca na sporák. Ostatné suroviny okrem masla! zmiešame spolu a prilejeme trocha teplého mlieka dobre rozmiešame a prilejeme do hrnca s ostatným mliekom (je to preto, aby sa ostatné suroviny nezrazili a netvorili sa hrudky). Odstavíme zo sporáka prikryjeme fóliou a necháme vychladnúť. Maslo si vymiešame do peny a potom primiešame vychladnutú plnku. Nanesieme na korpus s orechovou plnkou a dáme tuhnúť do chladničky.

Poleva: smotanu si dáme ohriať buď do mikrovlnky alebo do hrnca na sporák. Pozor nesmie sa variť! Aj je už zohriata pridáme na kocky nasekanú čokoládu počkáme minútu a dobre pomiešame aby sa všetka čokoláda rozpustila. Polevu rovnomerne nanesieme na koláč a necháme cez noc stuhnúť v chladničke.

Prajem dobrú chuť 🙂

Lenka
Foodbloger
Ahoj, volám sa Lenka a pracujem ako veterinárna sestra. Je to časovo veľmi náročná a nepredvídateľná práca, ktorá sa prejavila na mojej životospráve, s ktorou som nebola spokojná. Postupne sa tiež pridávali rôzne menšie zdravotné problémy. Rozhodla som sa zmeniť to! Môj manžel, aktívny športovec, mi na internete ukázal práve Milana Holečku s jeho videami o cvičení a zdravom životnom štýle, ktoré ma veľmi zaujali. Časom som sa prihlásila do pracovnej skupiny „DO FORMY“ a presne to som potrebovala. NAKOPNÚŤ!

Mojím cieľom bolo najmä zlepšiť životný štýl a spraviť niečo pre svoje zdravie. Už po prvých týždňoch som cítila na sebe veľkú zmenu. Pravidelné cvičenie a nové stravovanie pomohlo mojim problémom s pleťou, nabilo ma množstvom energie a tiež som zhodila zopár kíl. S novým životným štýlom pociťujem tiež menej každodenného stresu a naučila som sa nájsť si vždy čas pre seba a svoje zdravie.

Ďalším veľkým bonusom pre mňa, ako ženu, je upravený menštruačný cyklus. Po niekoľkých rokoch trápenia je momentálne takmer úplne bez bolesti! Pri spoznávaní „správnych“ potravín a ich úžasných účinkov pre naše zdravie som v sebe objavila vášeň pre varenie a tvorenie zdravých receptov s nízkym obsahom cukru. Vždy som rada v kuchyni pripravovala rôzne chutné jedlá. Dnes však viem, že sú tiež veľmi zdravé a prospešné.

Najväčšou motiváciu je pre mňa, že môžu ľuďom pomôcť ukázať cestu k zmene a zdravšiemu životu. Všetky recepty si viete pripraviť sami vo svojej kuchyni. Ak sa obávate, že recepty budú pre Vás obmedzujúce, nezúfajte! Objavíte rôzne chutné maškrty, o ktorých ste doteraz možno ani netušili. Verím, že Vám moje skúsenosti s Low carb stravovaním pomôžu spraviť niečo pre seba, svoje telo a v neposlednom rade pre svoje zdravie.

Strava s nízkym obsahom cukru a vysokým obsahom tuku má skutočne veľa benefitov. Odporúčam ju úplne každému, kto nie je spokojný so svojou váhou alebo chce iba jednoducho žiť zdravšie. Pridaj sa k nám a neoľutuješ!