Budeme potrebovať:
1 ½ šálky mandľovej múky
½ šálky erythritolu ( pokojne aj ¼ stačí )
2 ČL prášku do pečiva
1 ½ PL kokosového oleja
2 ČL mandľového mlieka
2 vajcia
Štipka soli

Poleva: maliny, horká čokoláda, trocha ghee masla orechy, kokos alebo čo vám chutí…

Postup:
Vajcia, mlieko, olej spolu vymiešame. Zvlášť zmiešame sypké suroviny múka, erythritol, pdp a soľ. Po lyžiciach pridávame sypké suroviny do zmesi s vajíčok. Vznikne nám polotuhé cesto. Hotovým cestom naplníme plech na donuts a pečieme do zlatista.

Medzitým si pripravíme polevy.
Čokoládová: nad parou rozpustíme čokoládu s trochou ghee masla. Donuty polievame keď trocha vychladnú.

Malinová: maliny umyjeme, rozmixujeme pridáme 1 čl sladila (ja som nedávala, bola to taká kyselkavá poleva). Polievame tak isto vychladnuté donuty.

Môžeme posypať podrvenými orechmi alebo kokosom.

Prajem dobrú chuť 🙂

Lenka
Foodbloger
Ahoj, volám sa Lenka a pracujem ako veterinárna sestra. Je to časovo veľmi náročná a nepredvídateľná práca, ktorá sa prejavila na mojej životospráve, s ktorou som nebola spokojná. Postupne sa tiež pridávali rôzne menšie zdravotné problémy. Rozhodla som sa zmeniť to! Môj manžel, aktívny športovec, mi na internete ukázal práve Milana Holečku s jeho videami o cvičení a zdravom životnom štýle, ktoré ma veľmi zaujali. Časom som sa prihlásila do pracovnej skupiny „DO FORMY“ a presne to som potrebovala. NAKOPNÚŤ!

Mojím cieľom bolo najmä zlepšiť životný štýl a spraviť niečo pre svoje zdravie. Už po prvých týždňoch som cítila na sebe veľkú zmenu. Pravidelné cvičenie a nové stravovanie pomohlo mojim problémom s pleťou, nabilo ma množstvom energie a tiež som zhodila zopár kíl. S novým životným štýlom pociťujem tiež menej každodenného stresu a naučila som sa nájsť si vždy čas pre seba a svoje zdravie.

Ďalším veľkým bonusom pre mňa, ako ženu, je upravený menštruačný cyklus. Po niekoľkých rokoch trápenia je momentálne takmer úplne bez bolesti! Pri spoznávaní „správnych“ potravín a ich úžasných účinkov pre naše zdravie som v sebe objavila vášeň pre varenie a tvorenie zdravých receptov s nízkym obsahom cukru. Vždy som rada v kuchyni pripravovala rôzne chutné jedlá. Dnes však viem, že sú tiež veľmi zdravé a prospešné.

Najväčšou motiváciu je pre mňa, že môžu ľuďom pomôcť ukázať cestu k zmene a zdravšiemu životu. Všetky recepty si viete pripraviť sami vo svojej kuchyni. Ak sa obávate, že recepty budú pre Vás obmedzujúce, nezúfajte! Objavíte rôzne chutné maškrty, o ktorých ste doteraz možno ani netušili. Verím, že Vám moje skúsenosti s Low carb stravovaním pomôžu spraviť niečo pre seba, svoje telo a v neposlednom rade pre svoje zdravie.

Strava s nízkym obsahom cukru a vysokým obsahom tuku má skutočne veľa benefitov. Odporúčam ju úplne každému, kto nie je spokojný so svojou váhou alebo chce iba jednoducho žiť zdravšie. Pridaj sa k nám a neoľutuješ!